Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole, który przygotowały uczennice klasy 7b:
Antonina Ścieszka, Maja Ścieszka, Anna Knapczyk, Patrycja Matusik oraz Julia Krzeszowiak.
Kliknij tutaj, aby odtworzyć film.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole, który przygotowały uczennice klasy 7b:
Antonina Ścieszka, Maja Ścieszka, Anna Knapczyk, Patrycja Matusik oraz Julia Krzeszowiak.
Kliknij tutaj, aby odtworzyć film.
Jak co roku sportowy rok rozpoczęliśmy od zawodów rowerowych. Aż 96 uczniów wzięło udział w dzisiejszym finale powiatowym w kolarstwie górskim MTB, który odbył się w Zawoi. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Basiura i Nadia Śmietana z klasy 4, Zosia Basiura i Paweł Miklaszewski z klasy 7b oraz Lena Śmietana i Julka Wątroba z klasy 8. Świetną wiadomością jest to, że wszystkie dziewczyny zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 września w Sieprawiu. Zosia, Gabrysia i Nadia startowały w kategorii Igrzyska Dzieci zajmując odpowiednio 3, 4 i 8 miejsce. Lena, Julka i Paweł startowali w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Lena była trzecia, Julka piąta, a Paweł czternasty.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich!
Ostatnie dni przyniosły dramatyczne zmiany hydrologiczne w południowych regionach Polski. Sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Rzeki przybierały błyskawicznie, a intensywne opady deszczu doprowadziły do ogromnych zniszczeń w województwach: opolskim, dolnośląskim i śląskim.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panem Wojtkiem Plewką i Ewą Pawłowską organizują zbiórkę pieniężna oraz kiermasz na rzecz poszkodowanych w powodzi. Zbiórka pieniężna odbędzie się w dniach 18-20 września. Kiermasz charytatywny odbędzie się w dniach 24-25 września. (Od 23 września można przynosić rzeczy na kiermasz, każdy wycenia swoją rzecz)
Pieniądze zostaną przekazane tym, którzy tej pomocy teraz najbardziej potrzebują. Prosimy każdego - rodziców, uczniów i nauczycieli - o wsparcie tej akcji. Razem możemy naprawdę wiele zdziałać. Nasza szkolna społeczność już nieraz udowodniła, że ma wielkie serce. Mamy nadzieję, że i tym razem uda Nam się przekazać dalej naszą dobroć i empatię.
„Narodowe Czytanie” to coroczna akcja wspólnego czytania, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby, placówki edukacyjne i kulturalne oraz instytucje publiczne i społeczne w kraju i za granicą. Podczas tegorocznej 13. odsłony tejże akcji odbywać się będzie wspólne czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Nasza szkoła jak i jej filia wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu.
W SP2 Uczniowie klasy ósmej zaangażowali się w akcję i odczytali fragment dzieła Juliusza Słowackiego przed całą klasą. Naszym celem było, aby uczniowie jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych słów. Dodatkowo, każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, która będzie im przypominać o tej akcji i lekturze.
Natomiast w Filii uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w przygotowanej przez kolegów i koleżanki prelekcji, podczas której zostały przybliżone postaci z dzieł Juliusza Słowackiego. Wysłuchali także fragmentów kilku tekstów. Na koniec mieli okazję posłuchać od samego Juliusza ciekawostek o jego życiu.
Czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania!
FILIA SP2
O godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie ogólne (dotyczące zajęć WDŻ) na sali gimnastycznej dla rodziców uczniów klas IV-VIII.
Klasa 0 - godz.16.00, sala nr 9
Klasa 1 - godz. 16.30, sala nr 5
Klasa 2 - godz. 17.00, sala nr 8
Klasa 3 - godz. 15.00, sala nr 1
Klasa 4 - godz. 16.30, sala nr 2
Klasa 5 - godz. 15.15, sala nr 2
Klasa 6 - godz. 16.30, sala nr 4
Klasa 7 - godz. 16.30, sala nr 6
Klasa 8 - godz. 15.30, sala nr 6
SP2
O godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie ogólne (dotyczące zajęć WDŻ) na sali gimnastycznej dla rodziców uczniów klas IV-VIII, potem spotaknie z wychowawcą w klasach
Klasa 4 - sala nr 12
Klasa 5 - sala nr 21
Klasa 6 - sala nr 13
Klasa 7a - sala nr 19
Klasa 7b -sala nr 22
Klasa 8 - sala nr 24
Klasy 0-3 spotkania według harmonogramu ustalonego z wychowawcami
Dzisiaj, 2 września, odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej od odśpiewania hymnu państwowego. Pani Dyrektor Sabina Baran w ciepłych słowach przywitał uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych, nauczycieli oraz rodziców. Następnie uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami. Oficjalnie nowy rok szkolny uznajemy za rozpoczęty. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy owocnego nowego roku szkolnego 2024/2025.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
Szkoła Podstawowa nr 2
8:00 - akademia na sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami w salach
10:00 - msza św. w kościele parafialnym
Filia Szkoły Podstawowej nr 2
9:00 - msza św. w kaplicy na Błądzonce, po mszy akademia na sali gimnastycznej i spotkania z wychowawcami w klasach
Harmonogram:
Szkoła Podstawowa nr 2
8:00 - Pożegnanie uczniów klasy ósmej i uroczyste zakończenie roku szkolnego
10:00 - Msza w kościele parafialnym
Filia Szkoły Podstawowej nr 2
9:00 - Msza w kaplicy
Po mszy zakończenie roku szkolnego w szkole
Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zorganizował dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego konkurs wiedzy o rodzinie Wojtyłów. W tym roku odbyła się druga edycja pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.
Do konkursu zgłosił się uczeń klasy VI B, Mateusz Toczek.
Konkurs odbył się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana została literatura przedmiotu.
Wśród książek znalazły się między innymi fragmenty publikacji „Matka Papieża”, poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej”, czy „Emilia i Karol Wojtyłowie” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę korzystając również z przygotowanych przez Muzeum materiałów i podcastów, z serii „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.
Dwa pierwsze etapy odbyły się na terenie szkół: etap szkolny 31 stycznia, etap rejonowy 8 marca 2024 roku.
W dniu 26 kwietnia, finaliści, którzy dotarli do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu, pokonując ponad tysiąc uczniów z całej Małopolski. Uczestnicy mieli 90 minut, by odpowiedzieć na ponad trzydzieści pytań dotyczących wiedzy o życiu Emilii Wojtyłowej. Następnie, w czasie obrad komisji konkursowej, zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W końcowym efekcie okazało się, że Mateusz zdobył III miejsce.
Konkurs swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic oraz Małopolski Kurator Oświaty.
Serdeczne i szczere gratulacje dla Mateusza.
Dnia 05 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej odbył się gminny etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej “Leonardo 2024”.
Do konkursu przystąpiło 21 kandydatów, 13 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej, 5 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej oraz 3 z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 33 pytań dotyczących historii, geografii, chemii, języka polskiego, matematyki, religii oraz wiedzy z regionu. Do finału konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., z gminy Sucha Beskidzka wyłoniono czterech kandydatów:
I miejsce Kamil Semik - (FSP2) - 52 pkt.
II miejsce ex aequo - Kamil Spyrka (SP2) - 50 pkt., Gabriela Biel (SP1) - 50 pkt.
III miejsce Adrian Kapusta (SP1) - 46 pkt.
Wszystkim biorącym udział oraz wyłonionym kandydatom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności, nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Gmina Sucha Beskidzka.
W dniu 20 marca 2024 r. w siedzibie KP PSP w Suchej Beskidzkiej odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej przebiegał w dwóch częściach – eliminacje pisemne i eliminacje ustne dla uczniów, którzy najlepiej napisali test z wiedzy pożarniczej. W czasie przerwy między pierwszą a drugą częścią turnieju, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w pokazie sprzętu ratowniczego. Prezentację tę przygotowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Suchej Beskidzkiej, demonstrując uczestnikom zastosowanie i możliwości nowoczesnego wyposażenia używanego w akcjach ratowniczych. Komisja konkursowa przyznała w kategorii klas I – IV : 3 miejsce dla Sebastiana Maciejczyka ucznia klasy IV. Gratulujemy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości:
W OTWP uczestniczą dzieci i młodzież w trzech grupach:I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.W sumie do konkursu przystąpiło 22 uczniów /kl.IV-VIII/
W tym roku turniej był przeprowadzony w OSP – Błądzonka i składał się z dwóch części: pisemnej (test 20 pytań zamkniętych) i ustnej (dla uczniów z najlepszymi wynikami po części pisemnej).
Jury przyznało:
w kategorii klas I-IV – I miejsce Sebastianowi Maciejczykowi z kl.4 – SP2 II miejsce Janowi Knapczykowi z kl.4 – SP2 III miejsce – Jakubowi Steczkowi z kl.4 – FSP2
W kategorii klas V-VIII – I miejsce Oskarowi Klimali z kl.5 – SP2 II miejsce Pawłowi Mikołajkowi z kl.7 – SP2
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce z każdej grupy przechodzą do etapu powiatowego, który odbędzie się 20 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Sucha Beskidzka.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.
W przerwie /po części pisemnej/ uczniowie mieli możliwość obejrzeć, a nawet wsiąść do samochodu ratowniczo-gaśniczego, z czego byli bardzo zadowoleni.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy
Zapraszamy do galerii:
W Szkole Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej, jak i w innych placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd miasta przykłada się dużą wagę do edukacji ekologicznej. Uczniowie biorą między innymi udział w happeningach związanym z akcją Stop Smog, czyli w marszach ekologicznych promujących dbałość o czyste powietrze. Co roku uczestniczą również w akcji sprzątania świata, a na co dzień prowadzone są akcje zbiórki nakrętek, zużytych baterii oraz makulatury, segregacja odpadów oraz propagowane jest oszczędzanie energii, wody i ciepła, jak i podejmowane są działania informacyjne na temat gospodarki obiegu zamkniętego. Utworzenie ekopracowni OZE sprawi, że edukacja i kształtowanie świadomości ekologicznej przybierze ciekawszy, bardziej doświadczalny wymiar. Ponadto wpłynie pozytywnie na motywację uczniów do nauki.
Możliwość korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych pozwoli na bezpośrednią obserwację środowiska przyrodniczego, a urządzenia dotyczące odnawialnych źródeł energii unaocznią proces pozyskiwania jej z innych niż konwencjonalne źródła, przede wszystkim z wiatru i słońca. Uczniowie będą mogli korzystać z pracowni podczas lekcji oraz zajęć dodatkowych, co pozwoli w sposób innowacyjny realizować treści z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Przedsięwzięcie ma na celu również rozbudzenie u uczniów perspektywicznego myślenia, a także zmusić do refleksji, która w dobie zanieczyszczenia środowiska, efektu globalnego ocieplenia pozwoli na kształtowanie świadomości w całej społeczności lokalnej.
Ekopracownia dla grupy 25 uczniów wyposażona zostanie w monitor interaktywny, komputer przenośny wraz z oprogramowaniem, tablicę magnetyczną, stoliki i krzesła dla uczniów, biurko i fotel dla nauczyciela, szafy i regały do przechowywania pomocy dydaktycznych, mikroskopy oraz zestawy preparatów do mikroskopów, okazy geologiczne, pomoce dotyczące odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, zestawy edukacyjne na temat gospodarki odpadami, modele roślin i zwierząt, zestawy do badań środowiskowych i czystości wody. Całkowita wartość projektu to blisko 76,4 tys. zł, a kwota 68,7 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez samorząd miasta z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Źródło: https://sucha-beskidzka.pl/pl/639/10116/szkola-podstawowa-nr-2-wzbogaci-sie-o-ekopracownie-oze.html
Powered by aSc EduPage