SP2
8.00 Zakończenie dla klas 0 - 6
10.00 Msza Święta w kościele parafialnym
11.15 Zakończenie dla klas 7 - 8
Filia SP2
8.00 Zakończenie dla klas 0 - 3
9.00 Msza Święta w Kaplicy
9.30 Zakończenie dla klas 4 - 8
SP2
8.00 Zakończenie dla klas 0 - 6
10.00 Msza Święta w kościele parafialnym
11.15 Zakończenie dla klas 7 - 8
Filia SP2
8.00 Zakończenie dla klas 0 - 3
9.00 Msza Święta w Kaplicy
9.30 Zakończenie dla klas 4 - 8
W dn. 17.06.2026 r. - 19.06.2026 r. uczniowie klas ósmych wyruszyli na wycieczkę do Wiednia i Bratysławy.
Celem było poszerzenie wiedzy historycznej i geograficznej, poznanie dziedzictwa kulturowego oraz integracja grupy. Trasa rozpoczęła się od zwiedzania stolicy Wiednia, a następnie wiodła do stolicy Słowacji.
Dwa dni spędziliśmy w Wiedniu – mieście cesarskich pałaców, muzyki i niezwykłej architektury. Zwiedziliśmy m.in. wzgórze Kahlenberg, pałac Schönbrunn z przepięknymi ogrodami, Hofburg, katedrę św. Szczepana, Belweder oraz słynne domki Hundertwassera, które zachwyciły nas swoją niepowtarzalną, bajkową architekturą.
Spacerując ulicami Bratysławy, poznawaliśmy historię miasta, podziwialiśmy Zamek Bratysławski, Katedrę św. Marcina oraz malownicze Stare Miasto z jego urokliwymi zaułkami i zabytkowymi placami.
Nie zabrakło również okazji do praktycznego wykorzystania języka niemieckiego czy angielskiego.
Wieczorami po intensywnym zwiedzaniu był czas na integrację w pokojach.
Do Polski wróciliśmy w porze nocnej zmęczeni ale zadowoleni.
Powered by aSc EduPage